Online tesztszerkesztés
Az online tesztszerekesztés során a korábban már megismert EDU-s felületet kellett használnunk. A tutorial videók a szerkesztés során nagy segítséget jelentettek, de az egész felület logikusan van felépítve, könnyen kezelhető. A tesztfeladat típusaihoz rövid leírásokat találunk, amik segítenek eligazodni abban, hogy milyen feladatokhoz érdemes őket alkalmazni.
A tesztet német, mint idegen nyelv tantárgyhoz készítettem. A teszt alapját egy szöveg képezi, amihez szövegértési feladatok társulnak.
A különböző feladattípusoknak köszönhetően változatos feladatokat lehet összeállítani.
Igaz-hamis: Nagyon jól alkalmazható szövegértésre. Bár a lehetőségek közüli választás könnyedséget jelent, de ha a mondatot úgy fogalmazzuk meg, akkor csak az a diák tudja biztosan helyesen megválaszolni, aki tényleg értette a szöveget.
Többszörös választás (egy helyes megoldással): Az igaz-hamis választáshoz képest a feladat konkrétabb, az egyetlen helyes megoldást kell kiválasztani 4 lehetséges válasz közül.
Szabadformájú: Míg az előző két feladatnál nagyobb a tippelés lehetősége, itt a diákoknak maguknak kell beírniuk a helyes választ. A felsorolásnál a pontszámok alapján lehet következtetni a beírandó lehetőségek számára. Ez a fajta feladat több pontot ér, mint az előzőek, mivel nincsenek alternatívák megadva, hanem a diákoknak önállóan kell kikeresniük a választ a szövegből.
Hiányos szöveg kitöltése: Ennél a feladatnál ismét a diákoknak kell beírniuk a helyes választ. A feladat megoldása jól mutatja, hogy a diákok ténylegesen értik-e, hogy miről szól a szöveg. Képesek-e elvonatkoztatni tőle, nem csak "kimásolni" a választ, hanem úgy is helyesen értelmezni a szöveget, hogy nem teljesen szó szerint találják meg a mondatokat.
Úgy gondolom, hogy a feladat jól használható otthoni gyakorlásra, de akár az órán is. A tesztek sokrétűen alkalmazhatók a nyelvoktatásban, és ez a felület jó lehetőségeket kínál erre.